Tworzenie Guild-i w grze MuOnline.

GUILD – to grupa graczy którzy należą do jednej drużyny którą założył jeden z członków, będący jednocześnie kapitanem i jedyna osobą która może przyjmowaćnowych członków. Na niemalże wszystkich serwerach gry MuOnline gracze rywalizują drużynowo między Guildiami. Często prowadzone są rankingi najlepszy Guildi na serwerze. Poniżej przedstawimy krótki poradnik na temat „Jak założyć własną guildię w grze MuOnline”.

 

  1. Udajemy siędo do davias (devvias*), tam stoi Guild master. Kordynaty: 215 44.

2. Klikamy na niego lewym przyciskiem myszy i wyskoczy nam okienko robienia guildi:

3.Klikamy na”OK”.

4. Teraz w polu „nazwa” wpisujemy nazwę naszej guildi.
Niżej gdzie są kratki z krzyżykami rysujemy logo kolorami jakie mamy do wyboru (będzie ono widoczne na ramieniu każdego członka naszej drużyny).

5. Gdy już wybraliśmy nazwę oraz logo klikamy na „OK”

Guildia została założona. Teraz możemy ją zobaczyć naciskając na klawiaturze przycisk „g”

 

6. To powyżej to lista członków guildi, możesz już zacząć przyjmować wybranych graczy do twojego sojuszu.

Aby dołączyć do guildi ustawiamy kursor myszki na Guild Masterze czyli założycielu guildi i piszemy wciskając enter /guild i zatwierdzamy polecenie również przyciskiem enter.

Teraz założyciel guildi  dostanie naszą propozycję.

7. Jeżeli chcemy przyjąć te osobę klikamy na „OK”

A jeżeli nie chcemy tej osoby to klikamy na „CANCEL”

Gotowe.

8. W ten sam sposób przyjmujemy graczy do naszego sojuszu. Do guildi można wstąpić już od 6 lvl’a a założyć najczęściej od 180 – jest to ściśle okreslone przez administratora serwera na którym gramy. Na globalu guildię można zakładać od 100 lvl’a.
Jeżeli chcemy wyrzucić kogoś z guildi to klikamy na krzyżyk widoczny obok jego nazwy.
Wyskoczy nam okienko:

W pole powinniśmy wpisać magiczny numer wybrany przy rejestracji ale na serwerach prywatnych nie trzeba tego robić gdyż podajemy wyłącznie login i hasło podczas rejestracji. Na globalu numer ten jest wymagany przy zakładaniu konta i wykonywaniu powyższych czynności.
9. Czas nauczyć się pisać w guildi.
Naciskamy enter jak w przypadku zwyklej wiadomości do wszystkich graczy na ekranie- następnie wstawiamy znak małpki @ a później wiadomość do graczy czyli np.:

@siemka”

Wciskamy enter. Jaki jest rezultat? To co teraz napisaliśmy widzą tylko członkowie naszej guildi na zielonym tle:

 

10. Jest jeszcze jedna forma informowania członków guildi o ważnych wydarzeniach – przeznaczona dla założycieli guildi. Wystarczy że wpisze on w pole tekstowe znaki „@>” i następnie tekst, np.:

„@>www.blast-mu.klu.pl – Poradnik MuOnline”

Następnie  „enter” i tekst ten jest notką dla Guildi. Informacja pojawi się dla wszystkich członków guildi na środku ekranu za każdym razem gdy będą pojawiać się na nowo w grze. Każdy kolejny komunikat tego typu nadpisuje poprzedni.

 

Zakładacie guildię ?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdjęcia umieszczane w portalu są własnością Webzen i służą jedynie do promocji produktów firmy. Photos belong to the company Webzen
stat4u