Krok po kroku: Jak założyć prywatny serwer gry MuOnline?.

W trakcie najlepszych lat gry na serwerze globalnym MuOnline zaczęły powstawać również niezapomniane jego tzw. prywatne odmiany. Znamy wiele serwerów prywatnych na których grało się długo i przyjemnie. Możliwość ustawienia niemalże każdej opcji czy rzeczy przez administratora serwera sprawiło że z każdym rokiem zainteresowanie i popyt na serwery prywatne wzrastał. Bardziej doświadczeni programiści stworzyli dodatki do plików serwerowych czyniąc swoje serwery znacznie lepszymi od innych. Każdy z Nas może zostać administratorem własnego serwera gry MuOnline – i nie ważne jest to czy będziesz programistą czy też nie. Istnieją gotowce plików serwerowych dzięki którym uruchomienie własnego serwera jest kwestią kilku godzin. Serwery które zamierzają działać długo powinny byc odpowiednio zabezpieczone. Przedstawimy Wam instrukcje krok po kroku, jak postawić własny serwer MuOnline oraz jak nim zarządzać. Dowiecie się jak wykonać stronę internetową serwera, zmieniać ustawienia na serwerze, konfigurować klienta gry i wiele innych cennych informacji. Jeżeli znasz tę grę i jesteś jej wielkim pasjonatem – niebawem możesz założyć własny serwer.. a kto wie, może zostanie jednym z lepszych?. Oby tak!

Co potrzebujemy do założenia własnego serwera MuOnline?

 1. SQL SERVER 2000
 2. Pliki serwerowe (97d+0.99)

Poradnik ten powstał w  2006 roku, wówczas w/w narzędzia były podstawą w tworzeniu serwerów MuOnline. Aktualnie używa się najnowszych plików serwerowych oraz serwera SQL jednakże większość procesu instalacji serwera pozostała bez zmian. W miarę możliwości będziemy rozwijać dział o instalację nowszych wersji gry.

Wszystkie niezbędne pliki znajdziecie w dziale „Download„.

Zapraszamy do kolejnego artykułu w dziale „Instalacja serwera MuOnline„.

 

Wszystkie kroki poradnika odnośnie instalacji własnego serwera do gry w MuOnline:

 1. Co jest nam potrzebne?
 2. Zmiana wielkości pliku stronicowania
 3. Instalacja SQL Server 2000
 4. Konfiguracja SQL Server 2000
 5. Konfiguracja ODBC
 6. Konfiguracja plików serwerowych
 7. Tworzenie kont
 8. Odpalanie serwera
 9. Ustawienia serwera
 10. Serwer bez zewnętrznego IP – łączność przez HAMACHII

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdjęcia umieszczane w portalu są własnością Webzen i służą jedynie do promocji produktów firmy. Photos belong to the company Webzen
stat4u